Dzień bez telefonu komórkowego - Centrum Nowa Górna Łódź
Galeria Handlowa
Poniedziałek - Sobota:
09:00 - 21:00
Niedziela handlowa:
10:00 - 19:00
Hipermarket Carrefour
Poniedziałek - Sobota:
06:00 - 22:00
Niedziela handlowa:
09:00 - 21:00

Centrum Nowa Górna

ul. Kolumny 6/36

93-610 Łódź

Autobusy:
71A
Przystanek:
Kolumny – Rzgowska
Autobusy:
62, 70, 93
Przystanek:
Paradna - Rzgowska
Autobusy:
56, 93, H
Przystanek:
Rzgowska - Paradna
Autobusy:
75A 75B
Przystanek:
Św. Wojciecha - Mieszczańska
Powrót

Dzień bez telefonu komórkowego

15 lipca 2023

Smartfon dla wielu stał się nieodłączną częścią codziennego funkcjonowania: przez niego rozmawiamy, smsujemy, przeglądamy wiadomości, robimy zakupy i wrzucamy selfie na kanały społecznościowe. Niełatwo się z nim rozstać i wydaje się niezastąpiony, jednak warto!

 

Dzień bez Telefonu Komórkowego to okazja do refleksji nad naszym stosunkiem do urządzeń mobilnych oraz doświadczenia życia bez nich. Corocznie obchodzony jest w lipcu.

 

Dzień bez Telefonu Komórkowego daje nam szansę na oderwanie się od ekranów i skupienie na innych aktywnościach. To doskonała okazja, aby spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi bez ciągłego sprawdzania powiadomień czy poświęcania uwagi telefonowi. Możemy wyjść na spacer, zrobić coś kreatywnego, przeczytać książkę lub po prostu w pełni cieszyć się otaczającym nas światem bez pośpiechu i zniekształcającego rzeczywistość ekranu. Dzień bez Telefonu Komórkowego to także okazja do refleksji nad wpływem naszych urządzeń na środowisko i zwrócenia uwagi na możliwość zmniejszenia ilości odpadów elektronicznych.