Eko edukacja - Centrum Nowa Górna Łódź
Galeria Handlowa
Poniedziałek - Sobota:
09:00 - 21:00
Niedziela handlowa:
10:00 - 19:00
Hipermarket Carrefour
Poniedziałek - Sobota:
06:00 - 22:00
Niedziela handlowa:
09:00 - 21:00

Centrum Nowa Górna

ul. Kolumny 6/36

93-610 Łódź

Autobusy:
71A
Przystanek:
Kolumny – Rzgowska
Autobusy:
62, 70, 93
Przystanek:
Paradna - Rzgowska
Autobusy:
56, 93, H
Przystanek:
Rzgowska - Paradna
Autobusy:
75A 75B
Przystanek:
Św. Wojciecha - Mieszczańska
Powrót

Eko edukacja

marzec 2023

Edukacja ekologiczna nie ogranicza się tylko do rozróżniania rodzajów śmieci. To ważna lekcja wrażliwości, dzięki której lepiej można zrozumieć otaczający nas świat i zmiany, jakie w nim zachodzą.

Doskonałą formą nauki – zarówno dla dzieci jak i młodzieży – jest np. zwykły spacer do parku, lasu czy nad jezioro połączony chociażby z akcją Sprzątania Świata. Udział w takim wydarzeniu uczy, zwraca uwagę na problem, a także – co istotne – podpowiada jego rozwiązanie.

Każdy z nas może działać na rzecz środowiska. Pomagają w tym liczne akcje edukacyjne, społeczne, proekologiczne czy charytatywne dedykowane zwierzętom, recyclingowi i upcycligowi czy faunie i florze.

Istotne, jest więc aby nasze codzienne działania uwzględniały wpływ na środowisko. Dobrze zaplanowana i skuteczna edukacja ekologiczna realizowana zarówno w naszych domach, szkołach i miejscach pracy jest najlepszym podłożem dla powszechnych postaw proekologicznych.

W tym roku Centrum Nowa Górna jeszcze bardziej włącza się w szerzenie edukacji za sprawą kontynuacji programu „Eco Smart”. Co miesiąc dostarczać będziemy Wam cennych wskazówek, abyście mogli lepiej zrozumieć relację człowiek-natura, a tym samym zadbali zarówno o przyrodę, jak i o swój dobrostan.