Spotkanie z Fundacją Szansa dla Niewidomych - Centrum Nowa Górna Łódź
Galeria Handlowa
Poniedziałek - Sobota:
09:00 - 21:00
Niedziela handlowa:
10:00 - 19:00
Hipermarket Carrefour
Poniedziałek - Sobota:
06:00 - 22:00
Niedziela handlowa:
09:00 - 21:00

Centrum Nowa Górna

ul. Kolumny 6/36

93-610 Łódź

Autobusy:
71A
Przystanek:
Kolumny – Rzgowska
Autobusy:
62, 70, 93
Przystanek:
Paradna - Rzgowska
Autobusy:
56, 93, H
Przystanek:
Rzgowska - Paradna
Autobusy:
75A 75B
Przystanek:
Św. Wojciecha - Mieszczańska
Powrót

Spotkanie z Fundacją Szansa dla Niewidomych

20 lipca 2019

W Twoim otoczeniu są osoby niewidome lub niedowidzące, które potrzebują fachowego wsparcia? Odwiedź punkt informacyjny, który w sobotę, 20 lipca stanie w Centrum Handlowym Guliwer. Punkt oraz edukacyjne warsztaty na rzecz osób z dysfunkcją wzroku poprowadzi Fundacja Szansa dla Niewidomych.
Choć osoby niewidome i niedowidzące żyją wśród nas, to niewiele wiemy na temat tego, jak funkcjonują na co dzień. Teraz będzie szansa się tego dowiedzieć dzięki akcji organizowanej w naszym centrum z Fundacją Szansa dla Niewidomych. W sobotę na pasażu CH Guliwer w godz. 10-18 działać będzie punkt informacyjny, w którym osoby z dysfunkcjami wzroku, ich rodziny oraz opiekunowie będą mogli bezpłatnie zasięgać różnego rodzaju porad.
Obecni w punkcie tyflospecjaliści będą służyć profesjonalnym wsparciem w doborze sprzętu rehabilitacyjnego, uzyskaniu dotacji na specjalistyczny sprzęt i szkoleniach rehabilitacyjnych, wyborze odpowiedniej szkoły czy miejsca pracy. Przy stoisku prezentowane będą m.in. akcesoria elektroniczne oraz optyczne ułatwiające codzienne życie osobom niewidomym i niedowidzącym.
Będzie również okazja zagłębić się w świat osób niewidomych. Pomogą w tym niecodzienne warsztaty, podczas których dzieci oraz dorośli po nałożeniu zaciemniających gogli będą za pomocą dotyku odgadywać, co znajduje się na tzw. tyflografikach, wypukłych obrazkach. Warsztatom będą towarzyszyć konkursy z drobnymi upominkami.
Sobotnia akcja to kolejna odsłona projektu CH Guliwer – Punkt Lokalnych Inicjatyw Społecznych, w ramach którego w naszym centrum prezentujemy łódzkie fundacje, organizacje i stowarzyszenia oraz wspieramy lokalnych społeczników.
Punkt Fundacji Szansa dla Niewidomych będzie zlokalizowany przy stoisku W. Kruk, z kolei obok sklepu Paryżanka czekać będą atrakcje dla najmłodszych. Zapraszamy do odwiedzenia punktu!