Kłopotliwe odpady? Skorzystaj z PSZOK! - Centrum Nowa Górna Łódź
Galeria Handlowa
Poniedziałek - Sobota:
09:00 - 21:00
Niedziela handlowa:
10:00 - 19:00
Hipermarket Carrefour
Poniedziałek - Sobota:
06:00 - 22:00
Niedziela handlowa:
09:00 - 21:00

Centrum Nowa Górna

ul. Kolumny 6/36

93-610 Łódź

Autobusy:
71A
Przystanek:
Kolumny – Rzgowska
Autobusy:
62, 70, 93
Przystanek:
Paradna - Rzgowska
Autobusy:
56, 93, H
Przystanek:
Rzgowska - Paradna
Autobusy:
75A 75B
Przystanek:
Św. Wojciecha - Mieszczańska
Powrót

Kłopotliwe odpady? Skorzystaj z PSZOK!

Czerwiec 2022

Dzięki naszemu projektowi Eco Smart, w którym wspiera nas Fundacja dla Edukacji Ekologicznej, nie zagubicie się w gąszczu codziennych rozterek dotyczących ekologii.

Jednym z takich wyzwań może być segregacja problematycznych odpadów, które należy odpowiednio utylizować, aby uniknąć szkód dla środowiska naturalnego. Takich odpadów NIE wyrzucajcie do pojemników do segregacji, tylko w specjalnie do tego przeznaczonych miejscach.

Takim miejscem jest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, gdzie można bezpiecznie, legalnie i zupełnie bezpłatnie pozostawić problematyczne odpady z gospodarstw domowych.

Gdzie je znajdziecie?

PSZOK-i działają we wszystkich gminach w wersji stacjonarnej, a także mobilnej! Ich adresy bez problemu znajdziecie w Internecie na stronie gminy oraz pytając o nie bezpośrednio w Urzędzie.

Co możecie zostawić w PSZOK-u? Odpady wielkogabarytowe i tekstylia, zużyte opony, oleje silnikowe, farby, kleje, środki ochrony roślin, zużyte baterie i akumulatory oraz inne odpady niebezpieczne: termometry rtęciowe, opakowania i pozostałości po lekarstwach oraz leki przeterminowane, świetlówki, niewielkie ilości odpadów betonu oraz gruzu betonowego z rozbiórek i remontów. Ponadto drewno, tworzywa sztuczne, papier i tekturę, metale, odpady zielone, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (elektroodpady).

Pamiętajcie, aby segregować i wyrzucać odpady rozważnie i świadomie. Korzystanie z PSZOK-ów jest wyrazem Waszej troski o planetę!

 

Chcesz wiedzieć więcej?