Małe zmiany – wielki efekt. Dbaj o planetę! - Centrum Nowa Górna Łódź
Galeria Handlowa
Poniedziałek - Sobota:
09:00 - 21:00
Niedziela handlowa:
10:00 - 19:00
Hipermarket Carrefour
Poniedziałek - Sobota:
06:00 - 22:00
Niedziela handlowa:
09:00 - 21:00

Centrum Nowa Górna

ul. Kolumny 6/36

93-610 Łódź

Autobusy:
71A
Przystanek:
Kolumny – Rzgowska
Autobusy:
62, 70, 93
Przystanek:
Paradna - Rzgowska
Autobusy:
56, 93, H
Przystanek:
Rzgowska - Paradna
Autobusy:
75A 75B
Przystanek:
Św. Wojciecha - Mieszczańska
Powrót

Małe zmiany – wielki efekt. Dbaj o planetę!

Wrzesień 2022

 

Wokół nas coraz więcej mówi się o ekologii: firmy organizują rozmaite akcje, miasta zachęcają do segregacji i korzystania z transportu publicznego – a Ty wciąż opierasz się byciu eko? To nie takie trudne.  Wystarczy zmienić swoje drobne, codzienne nawyki, które jednak wiele znaczą dla środowiska.

A jeśli już chcemy czegoś się pozbyć – dajmy rzeczom drugą szansę.

  • Ubrania, których już nie nosimy, możemy sprzedać na portalach społecznościowych lub po prostu oddać dla potrzebujących. Wiele z nich jest przecież całkiem dobre.
  • To działa też w drugą stronę: jeśli chcesz uzupełnić swoją stylizację o coś unikalnego, to poszukaj tego na portalach, gdzie ludzie oferują to, co zalega im w szafach. Można znaleźć niezłe okazje.

W sezonie zimowym istotnym problemem staje się smog, dlatego wiele miast oferuje nawet bezpłatny transport miejski, jeśli wskaźniki pyłów zostaną przekroczone. Poruszając się komunikacją publiczną oszczędzamy pieniądze i środowisko.

Dla tych, co chcą również poprawić kondycję, polecamy rower. Jest jednym z bardziej ekonomicznych i ekologicznych środków transportu, a korzyści odczujemy nie tylko w portfelu, ale też zobaczymy w wynikach badań.

Zmniejsz ilość plastiku. Jak?

To proste: wybieraj wielorazowe opakowania, korzystaj z filtrów do wody, a butelki oddawaj do recyklingu – wiele z nich jest teraz w 100% z recyklingu i do recyklingu.

Małe zmiany w codziennych nawykach, a duże dla Ziemi.

 

Dbajmy o środowisko razem!