Nowa Górna włącza się w akcję „Godzina dla Ziemi”! - Centrum Nowa Górna Łódź
Galeria Handlowa
Poniedziałek - Sobota:
09:00 - 21:00
Niedziela handlowa:
10:00 - 19:00
Hipermarket Carrefour
Poniedziałek - Sobota:
06:00 - 22:00
Niedziela handlowa:
09:00 - 21:00

Centrum Nowa Górna

ul. Kolumny 6/36

93-610 Łódź

Autobusy:
71A
Przystanek:
Kolumny – Rzgowska
Autobusy:
62, 70, 93
Przystanek:
Paradna - Rzgowska
Autobusy:
56, 93, H
Przystanek:
Rzgowska - Paradna
Autobusy:
75A 75B
Przystanek:
Św. Wojciecha - Mieszczańska
Powrót

Nowa Górna włącza się w akcję „Godzina dla Ziemi”!

27 marca 2021

Już w najbliższą sobotę, 27 marca o godz. 20.30 wybije „Godzina dla Ziemi”. Jak co roku miliony osób na całym świecie wyłączą światło i zbędne urządzenia elektryczne w mieszkaniach, biurach czy instytucjach. W tegoroczną edycję akcji włącza się także Nowa Górna!

Tym razem ekologiczna inicjatywa WWF odbędzie się pod hasłem #godzinadlabałtyku. Skąd taki wybór? Morze Bałtyckie jest w katastrofalnym stanie. Cierpią m.in. foki, morświny, ptaki oraz przerzedzające się gatunki bałtyckich ryb.

 

Negatywny wpływ na morską florę i faunę ma działalność człowieka, m.in. zaśmiecanie morza odpadami i plastikiem, pozostawiane sieci widmo, pogłębiające się zmiany klimatyczne, brak zrównoważonego rybołówstwa czy nawozy stosowane w rolnictwie.

 

Jak ocalić Bałtyk? Warto zacząć od drobnych gestów, jak symboliczne wyłączenie światła w ramach „Godziny dla Ziemi”.

 

Do akcji przyłączy się w sobotę również Centrum Handlowe Nowa Górna, gdzie o godz. 20.30 na 60 minut wygaszona zostanie część oświetlenia oraz urządzeń elektrycznych, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz obiektu na pasażu handlowym.

 

Wyrazić swoje poparcie dla tej szczytnej idei może jednak każdy! Wystarczy, że w tym czasie na chwilę zgasisz światło lub zbędne urządzenia elektryczne u siebie w domu. Możesz także podpisać petycję na stronie www.godzinadlaziemi.pl, do czego zachęcamy!

Dodatkowo, na profilu Facebook Nowej Górnej trwa konkurs, w którym możecie pochwalić się, jak troszczycie się o naszą planetę. Do wygrania będą eko klocki dla najmłodszych.