Paka dla zwierzaka - Centrum Nowa Górna Łódź
Galeria Handlowa
Poniedziałek - Sobota:
09:00 - 21:00
Niedziela handlowa:
10:00 - 19:00
Hipermarket Carrefour
Poniedziałek - Sobota:
06:00 - 22:00
Niedziela handlowa:
09:00 - 21:00

Centrum Nowa Górna

ul. Kolumny 6/36

93-610 Łódź

Autobusy:
71A
Przystanek:
Kolumny – Rzgowska
Autobusy:
62, 70, 93
Przystanek:
Paradna - Rzgowska
Autobusy:
56, 93, H
Przystanek:
Rzgowska - Paradna
Autobusy:
75A 75B
Przystanek:
Św. Wojciecha - Mieszczańska
Powrót

Paka dla zwierzaka

5 października 2019

Coraz chłodniejsza pogoda nie rozpieszcza czworonogów, szczególnie tych nie posiadających opiekuna. Dlatego wraz z dwiema łódzkimi fundacjami zachęcamy do wsparcia losu zwierząt. Już 5 października na terenie CH Guliwer ruszy zbiórka datków dla potrzebujących kotów i psiaków.

W sobotę w naszym centrum wraz z Fundacją Przytul Kota oraz Fundacją Azyl będziemy zachęcać do pomocy wolno żyjącym oraz schorowanym kotom, psom, a nawet królikom. Czworonożni mieszkańcy miejscowych azylów i przytulisk potrzebują dodatkowego wsparcia, które pozwoli im przetrwać chłodniejsze dni.

W jaki sposób będzie można pomóc? Wolontariusze fundacji będą prowadzić zbiórkę na rzecz swoich podopiecznych, w której będzie mógł wziąć udział każdy chętny. Wystarczy do stoiska akcji dostarczyć takie artykuły jak sucha i mokra karma dla psów i kotów, żwirek dla kotów czy środki czystości np. podkłady higieniczne.

Zachęcamy również do przekazywania materiałów na legowiska i do ocieplenia bud np. niepotrzebnych koców, kołder i poduszek bez pierza, prześcieradeł, kożuchów oraz czystych ręczników. Prowadzona będzie też zbiórka pieniędzy na rzecz zwierząt.

Ponadto, na miejscu będzie można dowiedzieć się o innych formach pomocy kotom i psom m.in. adopcji realnej i wirtualnej, przekazaniu 1% podatku, zostaniu domem tymczasowym czy wolontariuszem.

Sobotnia akcja będzie kolejną odsłoną projektu – Punkt Lokalnych Inicjatyw Społecznych, w ramach którego w centrum prezentujemy najciekawsze łódzkie organizacje.

Wszystkich chcących pomóc czworonogom i zainteresowanych działaniami fundacji zapraszamy do odwiedzenia punktu zlokalizowanego obok W. Kruk. Wolontariuszy zbierających datki spotkacie również przy wejściach do CH Guliwer. Zbiórka potrwa w godz. 11-18. Zachęcamy do udziału!