"POZNAJ SZKOŁY 7 KONTYNENTÓW" - PIERWSZA EDYCJA ZA NAMI - Centrum Nowa Górna Łódź
Galeria Handlowa
Poniedziałek - Sobota:
09:00 - 21:00
Niedziela handlowa:
10:00 - 19:00
Hipermarket Carrefour
Poniedziałek - Sobota:
06:00 - 22:00
Niedziela handlowa:
09:00 - 21:00

Centrum Nowa Górna

ul. Kolumny 6/36

93-610 Łódź

Autobusy:
71A
Przystanek:
Kolumny – Rzgowska
Autobusy:
62, 70, 93
Przystanek:
Paradna - Rzgowska
Autobusy:
56, 93, H
Przystanek:
Rzgowska - Paradna
Autobusy:
75A 75B
Przystanek:
Św. Wojciecha - Mieszczańska
Powrót

„POZNAJ SZKOŁY 7 KONTYNENTÓW” – PIERWSZA EDYCJA ZA NAMI

W Guliwerze między 15 a 30 września odbyły się pierwsze warsztaty dla uczniów szkół podstawo-wych pod hasłem „Lekcja Geografii – Nepal”. Zajęcia poprowadził podróżnik i fotograf, Paweł Ra-kowski, a udział w nich wzięło prawie 300 uczniów!

Globtroter opowiadał uczniom o swoich wielokrotnych podróżach w Himalaje i spotkaniach z mieszkańcami Nepalu. Zaprezentował także materiały z wypraw – filmy i zdjęcia swojego autor-stwa. Wiadomości przekazywane przez obieżyświata na żywo, z pierwszej ręki, spotkały się z du-żym zainteresowaniem uczniów, którzy – ku zadowoleniu nauczycieli – aktywnie brali udział w zaję-ciach.

Kolejne spotkanie z uczniami odbędzie się po powrocie Pawła Rakowskiego z Nepalu, który pod koniec października wyruszył w następną, niezwykłą podróż w Himalaje. Obieżyświat zabrał ze sobą listy, które podczas warsztatów po angielsku napisali uczestnicy zajęć i przekaże je nepalskim uczniom ze szkoły w wiosce Muri, którą planuje odwiedzić.

Patronat nad edukacyjnym projektem ?Poznaj Szkoły 7 Kontynentów? objęli: Regionalna Organiza-cja Turystyczna Województwa Łódzkiego, Plaster Łódzki, Szkoła Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata oraz Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Zduńskiej Woli.