Jesteśmy "Eco Smart"! - Centrum Nowa Górna Łódź
Galeria Handlowa
Poniedziałek - Sobota:
09:00 - 21:00
Niedziela handlowa:
10:00 - 19:00
Hipermarket Carrefour
Poniedziałek - Sobota:
06:00 - 22:00
Niedziela handlowa:
09:00 - 21:00

Centrum Nowa Górna

ul. Kolumny 6/36

93-610 Łódź

Autobusy:
71A
Przystanek:
Kolumny – Rzgowska
Autobusy:
62, 70, 93
Przystanek:
Paradna - Rzgowska
Autobusy:
56, 93, H
Przystanek:
Rzgowska - Paradna
Autobusy:
75A 75B
Przystanek:
Św. Wojciecha - Mieszczańska
Powrót

Jesteśmy „Eco Smart”!

Jak poprzez codzienne wybory można przysłużyć się naszej planecie? Czasem wystarczy mały gest! Będziecie mogli się o tym przekonać dzięki programowi „Eco Smart”, który właśnie rusza w Nowej Górnej.

Czym jest „Eco Smart”? Eco Smart to nasz autorski program edukacji ekologicznej, z którego dowiecie się, jak być eko każdego dnia oraz jak minimalizować swój negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Jak zostać eko-bystrzakiem? To bardzo proste! Porad i wskazówek szukajcie na wlepkach na terenie naszego centrum, a także w sklepach, restauracjach i punktach usługowych Nowej Górnej. Podpowiedzą Wam, które z codziennych praktyk mogą przysłużyć się przyrodzie. To tylko niektóre z nich:

Świecić przykładem? Zgaszone światło robi to najlepiej

Zastanawiasz się, jak w prosty sposób zadbać o planetę? Wystarczy gasić światło w każdym pomieszczeniu, w którym aktualnie Cię nie ma. Nie warto świecić dla pająka. To banalny sposób na ograniczenie zużycia energii i to bez wysiłku!

Drugie życie? Segregowane śmieci w to wierzą

Wyrzucając śmieci nie dzielisz ich? Pamiętaj, że w grupie nie zawsze raźniej. Właściwie segregując odpady, pozwalasz na późniejsze przetworzenie ich w procesie recyklingu i powstanie całkiem nowych produktów. W ten sposób dajesz śmieciom drugie życie, co może dać bardzo twórcze efekty.

Z własnym kubkiem? W nim kawa taniej kosztuje

Czy wiesz, że co roku na świecie zużywa się miliardy jednorazowych kubków? To generuje tony niepotrzebnych odpadów. Dlatego jeśli wybierasz się do kawiarni po kawę na wynos, weź ze sobą mały termos, bidon lub kubek wielorazowy. We własnym, ulubionym kubku każde latte smakuje lepiej!

Redukcja CO2? Ładne kwiatki znają na to sposób

Co za dużo dwutlenku węgla, to niezdrowo dla środowiska – wpływa on niekorzystnie na ekosystem wodny, ale także ma swój udział w podnoszeniu temperatury planety. Jak zredukować jego ilość? Wsadź kwiatki w rabatki, nie zapominaj też o parapecie czy biurku! Rośliny potrafią oczyszczać powietrze i pochłaniać CO2. Wykorzystaj ich supermoc w dobrym celu!

Nietuzinkowe inspiracje dotyczące dobrych ekologicznych praktyk znajdziecie również na naszych social mediach m.in. pod hashtagiem #ecosmart, gdzie będziemy na bieżąco informować o działaniach eko prowadzonych w naszym centrum oraz w jaki sposób Wy możecie stać się ich częścią!

W ramach programu „Eco Smart” w naszym centrum zorganizujemy dla Was również edukacyjne warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz wydarzenia partnerskie z lokalnymi fundacjami czy instytucjami m.in. na temat kreatywnego recyklingu czy promocji zdrowego stylu życia.

Brzmi ciekawie? I dobrze! Nasz program to nie jednorazowa akcja, ale cała filozofia życia w duchu eko! Dlatego już dziś bądź eko, Eco Smart!