Wspieramy kampanię "Dzieci to nie śmieci" Fundacji Gajusz - Centrum Nowa Górna Łódź
Galeria Handlowa
Poniedziałek - Sobota:
09:00 - 21:00
Niedziela handlowa:
10:00 - 19:00
Hipermarket Carrefour
Poniedziałek - Sobota:
06:00 - 22:00
Niedziela handlowa:
09:00 - 21:00

Centrum Nowa Górna

ul. Kolumny 6/36

93-610 Łódź

Autobusy:
71A
Przystanek:
Kolumny – Rzgowska
Autobusy:
62, 70, 93
Przystanek:
Paradna - Rzgowska
Autobusy:
56, 93, H
Przystanek:
Rzgowska - Paradna
Autobusy:
75A 75B
Przystanek:
Św. Wojciecha - Mieszczańska
Powrót

Wspieramy kampanię „Dzieci to nie śmieci” Fundacji Gajusz

Skrzywdzone dzieci to nie śmieci – przekonuje kampania łódzkiej Fundacji Gajusz, którą ze wszystkich sił wspieramy w Nowej Górnej. Dzieciństwo nie zawsze przypomina bajkę, czasem zamienia się w piekło. Ale każdy z nas ma moc naprawiania świata!

Czym jest kampania „Dzieci to nie śmieci”?

Ogólnopolska kampania, której spot obejrzysz [tutaj] opowiada o dzieciach, które przeżyły piekło m.in. przemoc fizyczną czy nadużycia seksualne, jeszcze inne zostały opuszczone przez najbliższych.  Często pochodzą z rodzin dysfunkcyjnych i doświadczyły niejednokrotnie traumy, która towarzyszyć może przez całe życie, powodując nawet w życiu dorosłym problemy z tworzeniem stabilnych relacji, poczucie bezradności, zagubienia czy agresję. Ich historie poznasz na stronie: www.dziecismieci.org.pl

Jak to przełamać? Kampania Fundacji Gajusz motywuje, abyśmy pochylili się nad sytuacją dzieci naznaczonych bagażem traumatycznych doświadczeń i podarowali im nadzieję na lepsze jutro.

Jak możesz pomóc naprawić los skrzywdzonych dzieci?

  • Jeśli jesteś świadkiem przemocy i nadużyć w stosunku do najmłodszych w swoim najbliższym otoczeniu – nie bądź bierny, zawsze reaguj! Jak mówi hasło kampanii: „dzieci to nie śmieci”!
  • Podaruj 1% podatku na rzecz Fundacji Gajusz (wystarczy w PIT wpisać KRS 0000 109 866), od 20 lat pomagającej małym istotom, którym los nie oszczędził cierpienia.
  • W ramach fundacji działa m.in. Cukinia – centrum terapii dla dzieci z rodzin zastępczych, adopcyjnych i domów dziecka, która oferuje profesjonalną pomoc m.in. psychologiczną, fizjoterapeutyczną, logopedyczną, socjalną oraz prawną. Na taki ratunek od fundacji liczy już ponad 200 dzieci. Im więcej zebranych pieniędzy, tym większa szansa, by okazać im realne wsparcie.
  • Zostać darczyńcą Fundacji. O dostępnych formach pomocy, m.in. darowiznach, zbiórkach czy zostaniu wolontariuszem, przeczytasz na stronie org.pl.

Fundacja Gajusz jest kolejną łódzką organizacją, której działania promujemy w ramach naszego projektu PLIS – Punkt Lokalnych Inicjatyw Społecznych. Pomimo lockdownu nie rezygnujemy z wsparcia dla najbardziej potrzebujących i do tego samego zachęcamy naszych Klientów!